HomeHand ToolsTool Set 100 Pcs tools set THKTHP21006 | Company: Total | Origin: China
Previous product
13 Pcs Telecom Tools set TKTTSK0132 | Company: Total | Origin: China
13 Pcs Telecom Tools set TKTTSK0132 | Company: Total | Origin: China ₨7500
Back to products
Next product
Angle grinder 4'' TG1121006 | Company: Total | Origin: China
Angle grinder 4'' TG1121006 | Company: Total | Origin: China ₨11400
100 Pcs tools set THKTHP21006 | Company: Total | Origin: China
₨31700
Compare
Add to wishlist
SKU: TO-99885-1-3 Categories: Azadi Sale, Hand Tools, Sale, Tool Set
Share
Facebook Twitter Email Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp Telegram
  • Description
  • Reviews (0)
Description
Accessories 1/2″ Drive (25 pcs),
18 pcs 1/2″ Hex sockets: 10mm, 11mm, 12mm, 13mm, 14mm, 15mm, 16mm, 17mm, 18mm, 19mm, 20mm, 21mm, 22mm, 23mm, 24mm, 27mm, 30mm, 32mm
2 pcs 1/2″ Extension bars: 125mm (5″), 250mm (10″)
1 pc 1/2″ Universal joint
1 pc Three way adaptor: 1/2″ to 3/8″
2 pcs Spark plug sockets: 16mm, 21mm
1 pc 1/2″ Ratchet wrench (45T)
1/4″ Drive (39 pcs),
20 pcs 1/4″ Screwdriver bits (25mm): SL3, SL4, SL5, SL6, PH0, PH1, PH2, PH3, PZ0, PZ1, PZ2, PZ3, H3, H4, H5, H6, T10, T15, T20, T30
13 pcs 1/4″ Hex sockets: 4mm, 4.5mm, 5mm, 5.5mm, 6mm, 7mm, 8mm, 9mm, 10mm, 11mm, 12mm, 13mm, 14mm
2 pcs 1/4″ Extension bars: 50mm (2″), 100mm (4″)
1 pc 1/4″ Universal joint
1 pc 1/4″ Sliding T-bar
1 pc 1/4″ Spinner handle, 150mm
1 pc 1/4″ Ratchet wrench (45T)
Other tools (36 pcs),
8 pcs Combination spanners: 6mm, 8mm, 10mm, 12mm, 14mm, 15mm, 17mm, 19mm
9 pcs Hex keys: 1.5mm, 2mm, 2.5mm, 3mm, 4mm, 5mm, 6mm, 8mm, 10mm
1 pc Long nose pliers, 6″
1 pc Diagonal cut pliers, 6″
1 pc Slotted screwdrivers (S2): SL6.5*100mm
1 pc Phillips screwdrivers (S2): PH2*100mm