HomePower ToolsBench Drill Press Drill Press 20mm TDP207505 | Company: Total | Origin: China
Previous product
Impact drill 13mm TG1071366 | Company: Total | Origin: China
Impact drill 13mm TG1071366 | Company: Total | Origin: China ₨8600
Back to products
Next product
Drill Press 32mm TDP3211005 | Company: Total | Origin: China
Drill Press 32mm TDP3211005 | Company: Total | Origin: China ₨266000
Drill Press 20mm TDP207505 | Company: Total | Origin: China
₨118000
6 MONTHS WARRANTY ( MANUFACTURING FAULT ONLY)
Compare
Add to wishlist
SKU: TO-985222-1 Categories: Bench Drill Press, New, Power Tools, Sale
Share
Facebook Twitter Email Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp Telegram
  • Description
  • Reviews (0)
Description
Voltage: 220-240V~50Hz
Input power: 750W
No-load speed: 210-3200rpm
Max.drilling capacity: 20mm
Spindle speed settings: 16
Column diameter: 70mm
Table size: 270mmx270mm
Base size: 480mmx275mm
Machine height: 1570mm
Machine net weight: 50Kgs
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Drill Press 20mm TDP207505 | Company: Total | Origin: China” Cancel reply