HomePower ToolsElectric Planer Jointer & Planer TJPR15001 | Company: Total | Origin: China
Previous product
Cordless Impact Driver&Wrench TIWLI20236 | Company: Total  | Origin: China
Cordless Impact Driver&Wrench TIWLI20236 | Company: Total | Origin: China ₨30100
Back to products
Next product
Planer 3" TL5508216 | Company: Total | Origin: China
Planer 3" TL5508216 | Company: Total | Origin: China ₨12400
Jointer & Planer TJPR15001 | Company: Total | Origin: China
₨90000
6 MONTHS WARRANTY( MANUFACTURING FAULT ONLY)
Compare
Add to wishlist
SKU: TO-8741002-1 Categories: Electric Planer, Power Tools
Share
Facebook Twitter Email Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp Telegram
  • Description
  • Reviews (0)
Description
Voltage:220-240V~50/60Hz
Input power:1500W
Blade speed:9000rpm
Blade size:210mmx16.5mm
Max.cutting width:204mm
Jointer table size:740mmx212mm
Planer table size:270mmx204mm
Range of cutting depth:5~120mm