HomePower ToolsMitre Saw Mitre saw 10″ TS42182551 | Company: Total | Origin: China
Previous product
Hole saw set TACSH3071 | Company: Total | Origin: China
Hole saw set TACSH3071 | Company: Total | Origin: China ₨960
Back to products
Next product
Charger TCLI12071 |  Company: Total  |  Origin: China
Charger TCLI12071 | Company: Total | Origin: China ₨1500
Mitre saw 10″ TS42182551 | Company: Total | Origin: China
₨75700
Compare
Add to wishlist
Categories: Mitre Saw, Power Tools
Share
Facebook Twitter Email Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp Telegram
  • Description
  • Reviews (0)
Description
Voltage 220-240V50/60Hz
Input power 1800
No load speed 5500rpm
Blade size 255mm(10″)25.4mm
Max Cutting Capacity 80x280mm