HomePower ToolsElectric Planer Thickness Planer 12.5″ TTKP15001 | Company: Total | Origin: China
Previous product
Mitre saw 12" TS42183057 | Company: Total | Origin: China
Mitre saw 12" TS42183057 | Company: Total | Origin: China ₨90600
Back to products
Next product
Magnetic Welding  Holder 4" TAMWH50046 | Company: Total | Origin: China
Magnetic Welding Holder 4" TAMWH50046 | Company: Total | Origin: China ₨1100
Thickness Planer 12.5″ TTKP15001 | Company: Total | Origin: China
₨101800
6 MONTHS WARRANTY( MANUFACTURING FAULT ONLY)
Compare
Add to wishlist
SKU: TO-8741002 Categories: Electric Planer, Power Tools
Share
Facebook Twitter Email Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp Telegram
  • Description
  • Reviews (0)
Description
Voltage 220V-240V~50/60Hz
Input power 1500W
Min.Cutting Length 127mm
Max.Cutting Width 318mm(12.5″)
One time Max.Cutting Depth 2.5mm
Range of Cutting Depth 5~153mm