HomePower ToolsElectric Cutoff Machine Cut off saw 14″ TS223558 | Company: Total | Origin: China
Previous product
Straight Grinder 6" TSG1508 | Company: Total | Origin: China
Straight Grinder 6" TSG1508 | Company: Total | Origin: China ₨28700
Back to products
Next product
Wall Chaser 5" TWLC1301 | Company: Total | Origin: China
Wall Chaser 5" TWLC1301 | Company: Total | Origin: China ₨70500
Cut off saw 14″ TS223558 | Company: Total | Origin: China
₨30400
Compare
Add to wishlist
SKU: AB-1095-2 Categories: Electric Cutoff Machine, Power Tools, Sale
Share
Facebook Twitter Email Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp Telegram
  • Description
  • Reviews (0)
Description
 Voltage: 220-240V~50/60Hz
Input power: 2200W
No-load speed: 3700rpm
Blade size: 355×25.4mm
Max.cutting capacity:
100mm in round pipe
100x100mm in square steel
120x100mm in rectangle
Max.cutting steel bar: 50mm
With 1pcs 355mm cutting disc