HomePower ToolsMitre Saw Mitre saw 10″ TS42182552 | Company: Total | Origin: China
Previous product
Rotary hammer 32mm TH115326  |  Company: Total  |  Origin: China
Rotary hammer 32mm TH115326 | Company: Total | Origin: China ₨24400
Back to products
Next product
Lithium-Ion impact drill TIDLI1232 | Company: Total |  Origin: China
Lithium-Ion impact drill TIDLI1232 | Company: Total | Origin: China ₨15700
Mitre saw 10″ TS42182552 | Company: Total | Origin: China
₨46700 Original price was: ₨46700.₨42000Current price is: ₨42000.
6 MONTHS WARRANTY ( MANUFACTURING FAULT ONLY)
Compare
Add to wishlist
SKU: TO-987456 Categories: Azadi Sale, Mitre Saw, Power Tools, Sale
Share
Facebook Twitter Email Pinterest linkedin WhatsApp WhatsApp Telegram
  • Description
  • Reviews (0)
Description
Voltage 220-240V50/60Hz
Input power 1800w
No load speed 5500rpm
Blade size 255mm(10″)*30mm
Max Cutting Capacity Mitre*Bevel:Width*Height
0°x0°:140*70mm
45°x0°:95x70mm
0°x45°:140x35mm
45°x45°:95x35mm